WŁOCHY TOSKANIA
6 dni
Opis:

LUKKA- PIZA- SAN GIMIGNANO-SIENA-Colle di Val d’Elsa-CHIANTI- FLORENCJA

Program turystyczny:

1 dzień :
Wyjazd w godzinach popołudniowych
2 dzień:
w godzinach rannych przyjazd do Lukki. Zwiedzanie miasta: Piazza del Amfiteatro ze średniowiecznymi zabudowaniami, katedra San Martino, romańska Bazylika San Frediano. Przejazd do Pizy, zwiedzanie: plac Cudów ze słynną Krzywą Wieżą, katedra i baptysterium. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień:
śniadanie przejazd do San Gimignano – miasta ”pięknych wież”, zwiedzanie Pizza del Duomo, Piazza Della Cisterna ulica San Giovanni z pięknymi sklepikami pełnymi miejscowych wyrobów, kolegiata. Następnie przejazd do Sieny, miasto w całości zachowało swój średniowieczny charakter. Zwiedzanie: Piazza del Campo, Kościół św. Dominika, katedra, spacer po Via di Citta z pięknymi pałacami. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
4 dzień:
śniadanie, przejazd do miejscowości Colle di Val d’Elsa - średniowiecznego miasta z wąziutkimi uliczkami i katedrą, w której znajduje się cenna relikwia -święty gwóźdź, pochodzący z Krzyża, na którym ukrzyżowano Chrystusa. Przejazd do serca Toskanii - rejonu Chianti. Region słynący z typowo toskańskich pejzaży, winnic, maleńkich malowniczych miasteczek i jednego z najsłynniejszych włoskich win Chianti Classico. Zwiedzanie Greve In Chianti, Radda in Chianti miejscowości uważanej za stolicę Chianti. Przejazd przez miejscowości Castellina in Chianti i Querce Grossa. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
5 dzień:
śniadanie, zwiedzanie Florencji - stolicy Toskanii i kolebki renesansu: kościół Santa Croce, Pizza del Duomo, Pizza della Signiorii, Palazzo Vecchio, Wieża Giotta, Katedra Santa Maria della Fiore z piękna neogotycka fasadą, Baptysterium, Dom Dantego. Palazzo Pitti, Ponte Vecchio - stary most złotników. Czas wolny. W godzinach popołudniowych wyjazd do Polski.
6 dzień:
powrót do kraju w godzinach popołudniowych.

Cena obejmuje:

transport autokarem, 3 noclegi, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, pilot, ubezpieczenie

Cena nie obejmuje:

wstępy ok. 45 Eur