PETERSBURG I KRAJE NADBAŁTYCKIE
8 DNI AUTOKAREM RYGA - PETERSBURG - CARSKIE SIOŁO - PETERHOF – TALLIN
Opis:

 1 dzień
Wyjazd ok 21.00 . Nocny przejazd przez Polskę w kierunku granicy litewskiej.
2 dzień
Przejazd przez Polskę i Litwę do Rygi – stolicy Łotwy. Spacer po Rydze: Stare Miasto - zabytki hanzeatyckiej Rygi - Zamek Ryski, Katedra, Brama Szwedzka i Wieża Prochowa, Kościół św. Piotra, Trzej Bracia, Pałac Bractwa Czarnogłowych, Pomnik Wolności. Kamienice na ulicy Alberta – perły ryskiej secesji. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
3 dzień
Śniadanie. Przejazd przez Łotwę do granicy rosyjskiej. Odprawa graniczna. Przejazd do Petersburga – Wenecji Północy. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
4 dzień
Śniadanie. Objazd Petersburga autokarem. Zwiedzanie m.in: Cerkiew Zbawiciela na Krwi/wewnątrz/ – wybudowana na miejscu zamachu na Aleksandra II , Sobór Smolny, Kolumny „Rostralne” (dawne Latarnie Morskie) na Wyspie Wasiliewskiej, skąd rozpościera się wspaniały widok na Pałac Zimowy. Twierdza Pietropawłowska/wewnątrz/ ( Sobór Piotra i Pawła z grobowcami Romanowów), pomnik Piotra I (Jeździec Miedziany), Sobór św. Izaaka/wewnątrz/. Przejażdżka statkiem po Newie i jej kanałach. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
5 dzień
Śniadanie. Zwiedzanie założonego we wnętrzach Pałacu Zimowego Ermitażu - największej na świecie kolekcji dzieł m.in. Leonarda da Vinci, Michała Anioła, Rafaela, Tycjana, Rembrandta, Rubensa i francuskich impresjonistów. Przejazd autokarem i zwiedzanie Pałacu Katarzyny I w CARSKIM SIOLE/wewnątrz/ – przepiękne wnętrza rezydencji carów ze słynną Bursztynową Komnatą. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
6 dzień
Śniadanie: Zwiedzanie Peterhofu - dawnej rezydencji cesarskiej, położonej malowniczo nad Zatoką Fińską ( zwiedzane są ogrody i fontanny Peterhofu ). Przejazd do TALLINA. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
7 dzień
Śniadanie. Przejazd do Estonii. Zwiedzanie TALLINA, stolicy Estonii nazywanej Florencją Północy. Spacer po przepięknej średniowiecznej starówce wpisanej na Listę UNESCO, otoczonej potężnym systemem fortyfikacji


miejskich z licznymi wieżyczkami i basztami: zamek Toompea - obecnie siedziba parlamentu, Wieża Hermana, średniowieczny rynek z XIV w. z okazałym ratuszem, cerkiew Aleksandra Newskiego, zespół średniowiecznych kamieniczek Trzy Siostry, baszta Gruba Małgorzata, kościół św. Olafa. Zwiedzanie katedry Luterańskiej. Przejazd na nocleg do RYGI. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg
8 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Kowna i krótkie zwiedzanie miasta: zamek, katedra św. Piotra i Pawła, ratusz zwany "Białym Łabędziem". Czas wolny na zakupy i posiłek. Wyjazd do kraju. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach nocnych.

Zakwaterowanie:

 2 noclegi w Rydze, 1 nocleg w Tallinie, 3 noclegi w Petersburgu - pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami – hotele **, ***

Wyżywienie:

 ; wyżywienie: 6 x śniadanie i obiadokolacja;

Cena obejmuje:

 transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, WC, video), 2 noclegi w Rydze, 1 nocleg w Tallinie, 3 noclegi w Petersburgu - pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami – hotele **; wyżywienie: 6 x śniadanie i obiadokolacja; opiekę pilota - prz

Cena nie obejmuje:

 dodatkowo płatne:
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi przewodników lokalnych, rejs statkiem po rzekach i kanałach Petersburga - razem na kwotę ok. 90 EURO,
wiza- ok. 360 zł / paszport ważny min. 6 miesięcy/

Terminy:
Termin Promocja Cena