AUSTRIA WIEDEŃ - KAHLENBERG- SEEGROTTE HINTERBRUHL
3 dni
Program turystyczny:

1 dzień: Wyjazd w godzinach porannych. Podróż przez Czechy. Przyjazd do Wiednia – Zwiedzanie kompleksu Pałacowego Schonbrunn- letniej rezydencji cesarskiej, spacer po ogrodach , przejście na Wzgórze Gloriette. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
2 dzień Śniadanie. Przejazd do Hinterbrűhl, gdzie znajduje się niezwykła grota z podziemnym jeziorem, największym w Europie. W czasie II wojny światowej znajdowała się tu fabryka samolotów- 60 metrów pod ziemią , rejs stateczkiem po grocie Seegrotte Hinterbrűhl. Przejazd autokarem do centrum Wiednia, objazd Ringiem. Spacer po Starym Mieście: neogotycki ratusz, Parlament, Hofburg - zimowa rezydencja Habsburgów, pomnik Marii Teresy, ulica Ringstrasse, Opera a następnie jedna z najelegantszych ulic Wiednia -Kartnerstrasse, późnogotycka Katedra św. Szczepana- zwiedzanie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
3 dzień Śniadanie. Spacer po wspaniałym ogrodach Belwederu w stylu francuskim z fontannami, basenami i wodospadami. Przejazd do centrum Wiednia. Czas wolny. Przejazd na wzgórze Kahlenberg, gdzie znajduje się kościół z kaplicą Jana III Sobieskiego. Na zakończenie proponujemy pobyt na Grinzingu - w dawnej tradycyjnej wiosce winiarzy. Dla chętnych posiłek w restauracji, gdzie można wypić dobre młode wino Heuriger, zjeść regionalne danie i posłuchać ludowej kapeli. Po południu wyjazd do Polski. Przejazd przez Czechy. Przyjazd w godzinach wieczornych

Cena obejmuje:

2 noclegi w hotelu w okolicy Wiednia / ok. 13 km/, pokoje 2 osobowe z łazienka i TV
2 śniadania, 2 obiadokolacje
pilot
przewodnik lokalny w Wiedniu
ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie obejmuje:

Schonbrunn 10,50 Euro
Katedra Szczepana 3,50 Euro

rejs łodziami po jeziorze ok.6 Euro