PIELGRZYMKA SZLAKIEM SANKTUARIÓW MARYJNYCH FRANCJI I HISZPANII
9 dni
Program turystyczny:

Dzień 1 Wyjazd z Polski

Wyjazd w kierunku granicy polsko - niemieckiej. Następnie przejazd przez terytorium Niemiec i Francji.

Dzień 2 Lourdes

W godzinach popołudniowych przyjazd do Lourdes - miejsca licznych pielgrzymek chorych i niepełnosprawnych z całego świata, gdzie Matka Boża objawiła się Bernadecie Soubirous. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem udział w nabożeństwie różańcowym i uroczystej procesji ze świecami. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3 Lourdes, Costa Brava

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, dalsze zwiedzanie Lourdes, przejście pod Grotę Objawień Massabielle, ze źródłem cudownej, uzdrawiającej wody, zwiedzanie dwupoziomowej Bazyliki, kościół podziemny Piusa X, Bazylika Różańcowa. W godzinach południowych wyjazd w dalszą drogę w kierunku Hiszpanii. Przyjazd do hotelu znajdującym się na urokliwym Wybrzeżu Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4 Barcelona

Po śniadaniu przejazd do Barcelony, stolicy Katalonii, w której tworzył swe dzieła znakomity artysta - Antonio Gaudi- Park Guell oraz słynna Sagrada Familia a także Las Ramblas, następnie przejazd do Dzielnicy Gotyckiej ponad którą góruje Katedra św. Eulalii i Pałac Królewski. W programie również wzgórze Montjuic, część olimpijska miasta, pomnik Kolumba oraz dzielnicę Maremagnum wraz z niepowtarzalnym oceanarium. W godzinach wieczornych powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5 Montserrat

Po sniadaniu czas wolny na odpoczynek i plażowanie. W godzinach południowych wyjazd na słynną Górę Montserrat, do niezwykłego miejsca, gdzie w przepięknym otoczeniu majestatycznych skał wznosi się Benedyktyński Klasztor. Tu czczona jest niewielka figurka Madonny, tzw. Czarna Madonna. Obiadokolacja .Nocleg

Dzień 6 Costa Brava

Całodniowy wypoczynek na Costa Brava. Śniadanie i obiadokolacja w hotelu.

Dzień 7 La Salette

Po śniadaniu przejazd w kierunku La Salette, słynnego z sanktuarium Płaczącej Madonny, położonego na wysokości 1800 m n.p.m. w przepięknej alpejskiej scenerii. W godz. popołudniowych zakwaterowanie w hotelu, msza św. Po mszy św. uczestnictwo w pięknym nabożeństwie różańcowym i procesji ze świecami, nocleg.

Dzień 8 Genewa

Po śniadaniu przejazd Genewy- Pałac Narodów, stare miasto Le Rosseau i średniowieczne mury obronne. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do kraju.

Dzień 9 Powrót do Polski

W godzinach wieczornych przyjazd do Polski.


 

Cena obejmuje:

przejazd autokarem, 6 noclegów w hotelach , wyżywienie 2 razy dziennie (6 śniadań, 6 obiadokolacji), ubezpieczenie KL i NNW, opieka pilota, podatek VAT.

Cena nie obejmuje:

napojów do obiadokolacji, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (około 50 euro/osoby - płatne u pilota w autokarze).