WŁOCHY WENECJA- ASYŻ -RZYM- WATYKAN -FLORENCJA
6 dni
Program turystyczny:

Dzień 1
Wyjazd w godzinach wieczornych.
Dzień 2
Przyjazd do Wenecji w godzinach porannych, rejs stateczkiem do centrum Wenecji i zwiedzanie miasta spacer wzdłuż nabrzeża i legendarny Most Westchnień; przepiękny Pałac Dożów, stanowiący arcydzieło weneckiego gotyku; Plac i Bazylika św. Marka – wspaniała świątynia poświęcona patronowi Wenecji; spacer nad kanałami do Mostu Rialto malowniczo przerzuconego nad Canale Grande. Po południu wyjazd z Wenecji i przejazd do hotelu na Riwierze Adriatyckiej) Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Asyżu. Zwiedzanie miasta gotycki Kościół św. Klary, spacer uliczkami starego miasta oraz pełna prostoty Bazylika św. Franciszka, poświęcona patronowi Asyżu.
Po południu przejazd do Rzymu i spacer po barokowym centrum- Plac Hiszpański oraz Schody Hiszpańskie; Plac di Trevi z fontanną di Trevi uważaną za najpiękniejszą fontannę świata oraz pełen artystów Plac Navona, na którym znajduje się symboliczna Fontanna Czterech Rzek.
Wieczorem przejazd do hotelu w okolicy Rzymu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd do Rzymu na zwiedzanie miasta- Plac św. Piotra ze słynną kolumnadą Berniniego; Bazylika św. Piotra – jedna z najważniejszych świątyń chrześcijaństwa, zbudowana nad grobem św. Piotra Apostoła oraz Kaplica św. Sebastiana, w której został pochowany bł. Jan Paweł II. Spacer przez Rzym Antyczny - Panteon; wejście na Kapitol, gdzie znajduje się słynna Wilczyca Kapitolińska; Forum Romanum – Koloseum
Wieczorem powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd do Florencji. Zwiedzanie miasta Katedra Santa Maria del Fiore z piękną kopułą oraz pobliskie Baptysterium, do którego prowadzą pozłacane Drzwi Raju; spacer po centrum miasta otoczony pałacami Piazza Signoria, z nietypową fontanną Neptuna i pomnikiem Kosmy I – założyciela rodu Medyceuszy; najważniejsza świątynia franciszkańska we Włoszech – Kościół Santa Croce, w którym znajdują się nagrobki m.in. Michała Anioła, Dantego Alighieri oraz Galileusza, Ponte Vecchio (Most Złotników) – symbol Florencji. Wieczorem wyjazd do kraju.
Dzień 6
Przyjazd do kraju w godzinach południowych.
 

Cena obejmuje:

2 noclegi w hotelu w okolicach Rzymu, 2 śniadania, 2 obiadokolacje
1 nocleg – Riwiera Adriatycka / hotel *** śniadanie, obiadokolacja
transport autokarem wysokopokładowym
pilot- przewodnik
ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie obejmuje:

biletów wstepów, przewodników lokalnych, zestawu słucawkowego tour guide