IZRAEL ZIEMIA ŚWIĘTA z Katowic
Opis:

 CENA ZAWIERA:
Bilet lotniczy na trasie Polska-Izrael-Polska, opłaty lotniskowe, bagaż zasadniczy 23 kg i mały bagaż
podręczny
Transport komfortowym i klimatyzowanym autobusem na terenie Izraela
Zakwaterowanie (7 rozpoczętych noclegów) w pokojach dwu i trzy osobowych w hotel 3*** - zgodnie z
programem wycieczki. Dopłata do pokoju 1 os. 180 USD/os
Wyżywienie - śniadania, obiadokolacje
Przewodnik z jęz. polskim
Ubezpieczenie KL – 30,000 €, NNW – 4000€ i bagaż – 400€

Program turystyczny:

1 dzień POLSKA – IZRAEL
Zbiórka na lotnisku, odprawa bagażowo – biletowa, wylot do Tel Aviv-u. Przejazd do hotelu kolacja i nocleg w Betlejem.
2 dzień BETLEJEM – AIN KAREM
Śniadanie. Przejazd na Pole Pasterzy, miejsca gdzie Anioł Pasterzom obwieszczał nowinę o Narodzeniu Jezusa. Przejazd do sklepu z dewocjonaliami, z możliwością zakupu pamiątek. Sklep prowadzony jest od lat przez palestyńskich Chrześcijan. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego – Grota Narodzenia. Wizyta
w kościele Św. Katarzyny. Przejście do Groty Mlecznej – miejsca, gdzie najświętsza Maryja Panna karmiąc Jezusa uroniła kroplę mleka i grota stała się cała biała. Popołudniu dzień w Ain Karem. Wizyta w Kościele Nawiedzenia św. Elżbiety. Przejście do miejsca narodzin Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg
w Betlejem.
3 dzień GÓRA OLIWNA - JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną. Wizyta w Betfage – początek tradycyjnej procesji Niedzieli Palmowej. Kościół Pater Noster, gdzie znajdują się majolikowe tablice, upamiętniające modlitwę, której nauczył nas Chrystus – Ojcze Nasz. Przejście na punkt widokowy, na Górze Oliwnej. Zejście do kościoła Dominus Flevit miejsca, gdzie Pan zapłakał nad Jerozolimą. Wizyta w Ogrodzie Oliwnym–modlitwa Chrystusaw Getsemani –w Ogrójcu. Następnie wejdziemy do Bazyliki Wniebowzięcia NMP, z której Maryja została wzniesiona do nieba. Udamy się także na Górę Syjon by nawiedzić kościół Zaśnięcia NMP. Nawiedzimy też wieczernik, gdzie Pan Jezus wraz z apostołami spożył Ostatnią Wieczerzę, podczas której ustanowił Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. W tej Sali Apostołowie otrzymali Ducha Świętego, w dniu Pięćdziesiątnicy. Synagoga, w której znajduje się Grób Króla Dawida. Powrót do hotelu w Betlejem. Kolacja i nocleg.
4 dzień JERYCHO – M. MARTWE
Śniadanie. Przejazd Doliną Jordanu, po drodze pustynia Wadi Quelt. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w Qaser El–Yehud. Jerycho – Źródło Elizeusza i sykomora Zacheusza. Postój pod sykomorą Zacheusza i na polu widokowym pod Górą Kuszenia, przejazd nad Morze Martwe (czas wolny na relaksacyjną kąpiel ok. 2 h) kolacja i nocleg w Betlejem.
5 dzień SEBASTA-NABLUS (SZCHEM)- KANA – NAZARET
Śniadanie. Przejazd do Sebasty – ruin miasta chluby Heroda Wielkiego. Wizyta w Nablusie przy studni Jakubowej. Wizyta w Kanie Galilejskiej – Sanktuarium Pierwszego Cudu Jezusa (odnowienie sakramentu małżeństwa). Przejazd do Nazaretu – miasta, gdzie Jezus dorastał. Obiadokolacja,nocleg w Nazarecie lub Tyberiadzie.
6 dzień TYBERIADA - GALILEA – KAFARNAUM – JEZIORO GENEZARET
Śniadanie. Transfer na Górę Ośmiu Błogosławieństw – miejsce Kazania na Górze. Przejazd do Tabghi, miejsca gdzie Jezus rozmnożył chleb i ryby. To tutaj Pan Jezus nakarmił 5 tysięcy mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci. Przejście do Kościoła Prymatu Świętego Piotra. Przejazd do Kafarnaum-miastacudówChrystusa. W Kafarnaum zobaczymy dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi, której fundamenty pamiętają pobyt Pana Jezusa
w tym mieście. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Przerwa na tradycyjny lunch, rybę Świętego Piotra (18 USD). Następnie wjazd taksówkami na Górę Tabor, miejsce Przemienienia. Wydarzenie to upamiętnia piękna franciszkańska Bazylika Przemienienia Pańskiego z kaplicami poświęconymi Mojżeszowi i Eliaszowi. Przejazd do Betlejem. Kolacja i nocleg.
7 dzień JEROZOLIMA
Śniadanie. Wejście bramą Lwów do Starego Miasta w Jerozolimie. Przejście do kościoła św. Anny, obok Sadzawki Betesdy, dalej przez Stare Miasto do warowni Marka Antoniusza, gdzie znajdują się dwie pierwsze stacje Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, przejście Via Dolorosa do Bazyliki Męki Pańskiej. Wejście na Golgotę. Zakończenie Drogi Krzyżowej przy Grobie Pańskim. Zwiedzanie Bazyliki,czas wolny na zakupy na targu jerozolimskim. Spacer przez dzielnicę żydowską i ormiańską pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu w Betlejem. Kolacja i nocleg w Betlejem.
8 dzień IZRAEL - POLSKA
Śniadanie. Transfer do Jaffy (najstarszego miasta w Izraelu), nawiedzenie kościoła Świętego Piotra. Przejazd na lotnisko, odprawa biletowo- bagażowa, przelot do Polski.

Cena nie obejmuje:

Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie
Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obligatoryjnych napiwków dla kierowców, przewodników i hoteli (razem 100 USD)- płatne u lokalnego kontrahenta
Ubezpieczenia od chorób przewlekłych 100 PLN/os, kosztów rezygnacji – ok.3 % lub 6%% wartości imprezy (w przypadku osób chorujących na choroby przewlekłe)
Obowiązkowej Składki na TFG 15 zł/os.

Terminy:

 

 

Informacje dodatkowe:

 1. Wyżywienie to dwa posiłki w formie bufetu
2. Napoje do kolacji są dodatkowo płatne. Ostatniego dnia nie ma kolacji
3. Cena za dziecko 2-12 lat 2550 PLN
4. Dopłata do pokoju 1 osobowego 180 USD
5. Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny 6 miesięcy w dniu wylotu
6. Kurs przyjęty do kalkulacji to 3,7


UWAGA: PROGRAM JEST RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.