WŁOCHY TOSKANIA
6 DNI
Opis:

FLORENCJA- SIENA-SAN GIMIGNIANO-LUKA-PIZA- ADRIATYK

Program turystyczny:

1 DZIEŃ: Wyjazd w godzinach wieczornych. Przejazd przez Czechy, Austrię
2 DZIEŃ: Przyjazd do Florencji – stolicy Toskanii na zwiedzanie z przewodnikiem: Kościoła Santa Croce - Św. Krzyża - miejsca pochówku najznamienitszych Włochów z Michałem Aniołem na czele. Następnie Piazza Signoria, przy którym stoją Galeria Uffizi oraz słynny Palazzo Vecchio będący przez wiele lat siedzibą rodu Medyceuszy. Dalej najbardziej znany kościół Florencji - gotycka Katedra Santa Maria del Fiore, którą wieńczy słynna kopuła Bruneleschiego. Będziemy również podziwiać stojące tuż przy katedrze Wieżę Giotta i Baptysterium. Nasz spacer po Florencji zakończymy na "kipiącym złotem" Ponte Vecchio zwanym Mostem Złotników. Czas wolny. Wjazd na taras widokowy z Placem Michała Anioła, z którego będziemy się zachwycać przepiękną panoramą miasta położonego w dolinie rzeki Arno. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
3 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Sieny na zwiedzanie z przewodnikiem: Sanktuarium św. Katarzyny Sieneńskiej - jednej z głównych patronek Włoch, Kościół Dominikanów, Katedra, Baptysterium, Piazza Il Campo, na którym odbywają się wyścigi konne. Czas wolny.
Następnie przejazd do San Gimignano na zwiedzanie z przewodnikiem miasta słynącego z średniowiecznych wież, które do dziś niemal nie zmieniły swojego wyglądu. Zobaczymy również tamtejszą Kolegiatę, której prawie każdy centymetr ścian pokrywają piękne malowidła. Czas wolny.
Przejazd na degustację toskańskich win ze wzgórz Chianti.
Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
4 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Lukki na zwiedzanie z przewodnikiem: starówka, wizyta w kościele San Michele in Foro z rzędami arkad oraz w zabytkowej Katedrze, w której kryje się Volto Santo - "Święte Oblicze". Czas wolny.
Przejazd do Pizy - zwiedzanie historycznego centrum – Pola Cudów – z zespołem katedralnym wraz ze sławną Torre Pendente czyli "krzywą wieżą". Czas wolny.
Przejazd do hotelu w okolicach Wenecji, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg
5 DZIEŃ: Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Po południu wyjazd w drogę powrotną do Polski.
6 DZIEŃ: Przyjazd w godzinach dopołudniowych do Polski.

Cena obejmuje:

transport autokarem lux
2 noclegi w okolicy Florencji / sniadania, obiadokolacje/
1 nocleg nad Adriatykiem - obiadokolacja, sniadanie
pilot
ubezpieczenie KL i NNW, zestaw słuchawkowy
toskańska degustacja win i lokal

Cena nie obejmuje:


Wstępy i przewodnicy lokalni - ok 50 Euro