PÓŁNOCNE WŁOCHY-LAZUROWE WYBRZEŻE- AUSTRIA
5 dni
Opis:

 1 dzień: Wyjazd GODZ. 1:00. Przejazd do SALZBURGA- Miasta Mozarta. Zwiedzanie jednego z najpiekniejszych miast Austrii. W programie: Stare Miasto
( wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO), Katedra Św. Rupcherta, Kościół Św. Piotra, spacer ulicą Getreidegasse. Przechadzka sladami Mozarta m.in.: dom i pomnik Mozarta. Spacer po ogrodach arcybiskupich Mirabell. W czasie wolnym wejście lub wjazd kolejką na Górę Mnicha, zwiedzanie sredniowiecznej Twierdzy Hohensalzburg- panorama miasta. Przejazd do pałacu i ogrodów HELLBRUNN. Są to pełne niespodzianek ogrody wodne. Zostały zaprojekotowane w 1618 roku przez księcia arcybiskupa Markusa Sittikusa, ku uciesze gości jego letniej rezydencji. Ogrody bawią zwiedzających po dziś dzień- udział w spektaklu zabaw wodnych. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień: .Przejazd nad JEZIORO GARDA – największe włoskie jezioro usytuowane w bajkowej scenerii w otoczeniu wysokich na 2 tys. metrów szczytów alpejskich. Przejazd do MALCESINE - jednego z najpiekniejszych miast położonych nad jeziorem, ze sredniowiecznym zamkiem Castello Scaligero. Jedną z najwiekszych atrakcji w regionie jest kolejka linowa na górę MONTE BALDO, kabina kręci się wokół własnej osi 360 stopni, by dać turystom piękny panoramiczny widok na jezioro. Monte Baldo nazywane jest ogrodem Europy dzieki bogatej roslinności typu oliwki, orchidee, kapary, laur, wicokrzew i wiele innych. Spacer po mieście. Nastepnie rejs po jeziorze do kolejnego przepięknego miasteczka nad jeziorem -SIRIMIONE . Miasteczko leży na półwyspie wcinającym się w jezioro od południa. Wiele znanych i sławnych osób zamieszkało w tej niezwykłej scenerii, m.in.Maria Callas. Zwiedzanie miasta, rynek, zamek Scaligerich. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: Przejazd do MEDIOLANU- stolicy Lombardii. Wizyta na Placu Katedralnym gdzie znajduje się wspaniała gotycka Katedra zwana „ poematem w marmurze”. Nastęnie przejście Galerią Vittorio Emanuelle II- eleganckim wielopietrowym pasażem, który prowadzi do najsłynniejszej opery świata- LA SCALA. Zwiedzanie miasta zakończymy przy Zamku Sforzesco ( zamek bezpłatnie + muzeum)- imponujący zamek władcy Mediolanu- Ludovica Sforzy. Czas wolnyw tak zwanym Złotym Trójkącie Mody- najmodniejszej dzielnicy Mediolanu. Następnie przejazd do GENUI- największego z włoskich portów, jednego z najbogatszych miast włoskich. W programie zwiedzanie gotyckiej katedry San Loreznzo, spacer obok domu Krzysztofa Kolumba na Piazza Ferrari, via Garibaldi z pięknymi pałacami, cmentarz Staglieno. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.


4 dzień:
Po sniadaniu przejazd do GRASSE najpiękniej pachnącego miasta na świecie- stolicy światowych perfum. Wizyta w Muzeum Perfum FRAGONARD . Spacer po mieście. Czas wolny. Przejazd do CANNES - Pałac Festiwali, ghdzie co roku w maju odbywa się
słynny festiwal filmowy. Spacer promenadą Boulvard de la Croisette. W godzinach popołudniowych przejazd do MONACO. W programie zwiedzanie: Katedra Św. Mikołaja- miejsce pochówku członków rodu Grimmaldich, Pałac Książecy, Muzeum Oceanograficzne, Port Herkulesa, kościół Św. Dewory- patronki ksiestwa, spacer trasa Formuły I. MONTE CARLO - kasyno, Ogród Japoński, spacer promenadą Lavrotto, mozliwy pobyt na plaży.

5 dzień: Powrót na miejsce zbiórki w godzinach popołudniowych.

Cena obejmuje:

 transport autokarem
3 noclegi / sniadania, obiadokolacje/
( 1 nocleg okolice Salzburga, 1 nocleg nad jeziorem Garda, 1 nocleg w okolicach Nicei)
pilot
ubezpieczenie KL i NNW
zestaw słuchawkowy

Cena nie obejmuje:

 NA BILETY WSTĘPÓW i przewodników lokalnych ok. 70 Euro
orientacyje ceny biletów:
Dom Mozarta – ok. 9 Euro
Pałac i Ogrody Hellbrunn -ok. 9 Euro
Kolejka Linowa na Monte Baldo ok. 20 Euro
Rejs statkiem do Sirimione – ok. 12 Euro
Przewodnik w Salzburgu ok 4 Euro/ os
Przewodnik w Mediolanie ok. 5 Euro/ os
La Scala- ok. 6 Euro
Muzeum zamku Sforzesco – ok. 3 Euro
wjazd kolejką na Górę Mnicha w Salzburgu- ok 3 Euro