TOSKANIA Z REJSEM NA ELBĘ
6 dni
Opis:

 TOSKANIA- ELBA San Gimignao- Monteriggioni- Siena- Piza- Lukka- Piombino- WYSPA ELBA- Florencja

Program turystyczny:

 1 dzień: wyjazd ok godz. 1:00-2:00. Przejazd przez Czechy, Austrię, Włochy. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
2 dzień: Przejazd do San Gimignano- zwanego średniowiecznym Manhattanem z powodu smukłych wież, którw wznoszono tu w Średniowieczu.Miasto o niezwykłym klimacie- zwiedzanie: Katedra z XII w, Piazza del Duomo, Piazza della Cisterna; w mieście znajduje się najsłynniejsza we Włoszech lodziarnia, która kilkakrotnie zdobywała 1 miejsce w ogólnoświatowych zawodach. Przejazd do niezwykłej miejscowości twierdzy otoczonej sredniowiecznymi murami- Monteriggioni, która była scenografią dla „ Gladiatora”. Nastepnie Siena- zwiedzanie jednego z najpiekniejszych średniowiecznych miast- Piazza del Campo, na którym rozgrywany jest słynny wyścig Palio, Palazzo del Comune z wieżą Torre del Mangia, Piazza Duomo z majestatyczną Katedrą w stylu romańsko- gotycki. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień: Po sniadaniu przejazd do Pizy- jednego z najsłynniejszych włoskich miast- miejsca narodzin Galileusza. W programie zwiedzanie Campo dei Miracoli, Katedra Matki Boskiej Wniebowzietej, Baptysterium oraz słynna Krzywa Wieża. Przejazd do Lukki, miasta ogrodzonego pierscieniem murów obronnych- Piazza Napoleone, Katedra Św. Marcina, Piazza San Michele, gdzie znajduje się zjawiskowy kościół San Michele in Forco, Casa di Puccini- gdzie urodził się kompozytor Giacomo Puccini. Nastepnie przejazd do Montecarlo na degustację miejscowych win, oliwek, serów. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
4 dzień: Po sniadaniu przejazd do Piombino. Rejs na Elbę- trzecią co do wielkości włoską wyspę, miejsce zesłania Napoleona Bonaparte. Całodniowy pobyt na wyspie wypełniony plazowaniem i zwiedzaniem Portoferraio ( Villa dei Mulini- główna rezydencja Napoleona). Powrót do hotel, obiadokolacja, nocleg.
5 dzień: Po sniadaniu przejazd do Florencji/ Sesto Fiorentino. Zwiedzanie stolicy Toskanii: Katedra Santa Maria del Fiore, Baptysterium z Dzwiami Raju, Dzwonnica Giotta, Kościół Santa Croce, Palazzo Vecchio, Most Złotników. Czas wolny. W godzinach wieczornch wyjazd w kierunku kraju. Nocny przejzd przez Włochy, Austrię
6 dzień. Powrót w godzinach południowych

Cena obejmuje:

 transport autokarem
4 noclegi w Toskanii/ sniadania, obiadokolacje/
degustacja w winiarni w Montecarlo ( wina, oliwki, sery, bruschette, pieczywo, salami, oliwa, ocet balsamiczny, limoncello, vino santo)

Cena nie obejmuje:

 Wstępy dodatkowo płatne: / ok 45 Euro/
San Gimignano i Siena – przewodnik 6 Euro, Katedra w Sienie- 5 Euro, Przewodnik Piza- 4 Euro, Katedra i Baptysterium w Pizie 7 Euro, Lucca- przewodnik 7 Euro,Willa Mulini na Elbie- 3 Euro, Florencja przwodnik 4 Euro, Kosciół Santa Croce 4 Euro, zestaw słuchawkowy 6 Euro